618 HYPERION DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900807004490

$220 087
Assessed Value
$336 836
Market Value
Annual Tax
$195 087
Taxable Value
Ownership
OwnerMORGAN LANCE L
Mailing Address618 HYPERION DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built2024
Living Area1 588 sq ft
Lot Size3 910 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$280 836
Just (Market) Value$336 836
Assessed Value$220 087
Exemptions-$50 722
Taxable Value$195 087
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $399 100 01