581 S SPARKMAN AVE

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 801000000162

$46 479
Assessed Value
$194 162
Market Value
Annual Tax
$21 479
Taxable Value
Ownership
OwnerLIPPUS MICHAEL JOHN
Mailing Address581 S SPARKMAN AVE ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built1977
Living Area975 sq ft
Lot Size12 511 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$43 500
Just (Market) Value$194 162
Assessed Value$46 479
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 479