520 ORIENT AVE

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900428001180

$363 250
Assessed Value
$363 250
Market Value
Annual Tax
$363 250
Taxable Value
Ownership
OwnerMRP HNHB LLC
Mailing Address501 OFFICE CENTER DR STE 350 FORT WASHINGTON PA 19034
Property Details
Year Built2024
Living Area2 217 sq ft
Lot Size3 040 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$53 000
Building Value$310 250
Just (Market) Value$363 250
Assessed Value$363 250
Taxable Value$363 250
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2025 $49 000 05
1 de septiembre de 2025 $383 400 01
1 de junio de 2025 $341 900 05