4644 BEACON LIGHT RD

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 844302001880

$48 662
Assessed Value
$220 115
Market Value
Annual Tax
$23 662
Taxable Value
Ownership
OwnerPITTMAN LEONARD NICHOLAS
Mailing Address4644 BEACON LIGHT RD EDGEWATER FL 32141
Property Details
Year Built1925
Living Area1 172 sq ft
Lot Size82 764 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$114 000
Just (Market) Value$220 115
Assessed Value$48 662
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 662