4144 QUAIL RANCH RD

NEW SMYRNA BEACH, Florida 32168 · Volusia County · Parcel 820101030140

$342 569
Assessed Value
$342 569
Market Value
Annual Tax
$317 569
Taxable Value
Ownership
OwnerTHOMAS MASON R
Mailing Address4144 QUAIL RANCH RD NEW SMYRNA BEACH FL 32168
Property Details
Year Built2024
Living Area1 402 sq ft
Lot Size108 900 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 250
Building Value$312 319
Just (Market) Value$342 569
Assessed Value$342 569
Exemptions-$50 722
Taxable Value$317 569