407 ADELE ST

EDGEWATER, Florida 32132 · Volusia County · Parcel 743205001450

$42 278
Assessed Value
$170 636
Market Value
Annual Tax
$17 278
Taxable Value
Ownership
OwnerHUCKABONE MELISSA
Mailing Address407 ADELE ST EDGEWATER FL 32132
Property Details
Year Built1976
Living Area1 025 sq ft
Lot Size6 300 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 833
Just (Market) Value$170 636
Assessed Value$42 278
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 278