3754 MAYTOWN RD

OAK HILL, Florida 32759 · Volusia County · Parcel 943000000070

$67 324
Assessed Value
$276 156
Market Value
Annual Tax
$42 324
Taxable Value
Ownership
OwnerFREIDELL JOSEPH A
Mailing AddressPO BOX 94 OAK HILL FL 32759
Property Details
Year Built1985
Living Area1 492 sq ft
Lot Size337 154 sq ft
Use Code062
Valuation Breakdown
Land Value$17 790
Building Value$1 302
Just (Market) Value$276 156
Assessed Value$67 324
Exemptions-$41 022
Taxable Value$42 324