342 PLEASANT ST

EDGEWATER, Florida 32132 · Volusia County · Parcel 745101040310

$41 428
Assessed Value
$140 436
Market Value
Annual Tax
$16 428
Taxable Value
Ownership
OwnerTROUTNER ENGLA JANE
Mailing Address342 PLEASANT AVE EDGEWATER FL 32132
Property Details
Year Built1955
Living Area880 sq ft
Lot Size6 490 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 320
Just (Market) Value$140 436
Assessed Value$41 428
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 428
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $100 11