308 RIVER FRONT WAY

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 853819001180

$68 754
Assessed Value
$222 957
Market Value
Annual Tax
$43 754
Taxable Value
Ownership
OwnerFERREIRA DE MATOS SERGIO
Mailing Address308 RIVER FRONT WAY EDGEWATER FL 32141
Property Details
Year Built2024
Living Area1 467 sq ft
Lot Size1 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 000
Building Value$204 957
Just (Market) Value$222 957
Assessed Value$68 754
Exemptions-$43 754
Taxable Value$43 754
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $249 000 01