307 INGHAM RD

NEW SMYRNA BEACH, Florida 32168 · Volusia County · Parcel 741919090160

$310 367
Assessed Value
$310 367
Market Value
Annual Tax
$310 367
Taxable Value
Ownership
OwnerCOCKREL KATHLEEN M SULLIVAN
Mailing Address303 RUSH ST NEW SMYRNA BEACH FL 32168
Property Details
Year Built2024
Living Area1 318 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 790
Building Value$262 577
Just (Market) Value$310 367
Assessed Value$310 367
Taxable Value$310 367