305 E ROBERTS ST

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 802303000320

$49 212
Assessed Value
$120 282
Market Value
Annual Tax
$24 212
Taxable Value
Ownership
OwnerQUIROZ MARIA D
Mailing Address305 E ROBERTS ST ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built1961
Living Area950 sq ft
Lot Size11 475 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 675
Just (Market) Value$120 282
Assessed Value$49 212
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 212