3040 UNITY TREE DR

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 840201145710

$145 113
Assessed Value
$217 702
Market Value
Annual Tax
$120 113
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIS MICHELLE
Mailing Address3040 UNITY TREE DR EDGEWATER FL 32141
Property Details
Year Built1985
Living Area1 200 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 000
Just (Market) Value$217 702
Assessed Value$145 113
Exemptions-$25 000
Taxable Value$120 113