2831 KIMBERLY DR

DELTONA, Florida 32738 · Volusia County · Parcel 813074090180

$47 629
Assessed Value
$256 411
Market Value
Annual Tax
$22 629
Taxable Value
Ownership
OwnerSPENCER STEPHEN J
Mailing Address2831 KIMBERLY DR DELTONA FL 32738
Property Details
Year Built1980
Living Area1 330 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 912
Just (Market) Value$256 411
Assessed Value$47 629
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 629