2284 ELEGANT MANOR CIR

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 843901000430

$507 265
Assessed Value
$507 265
Market Value
Annual Tax
$482 265
Taxable Value
Ownership
OwnerBARRITT WILLIAM BRENT
Mailing Address2284 ELEGANT MANOR CIR EDGEWATER FL 32141
Property Details
Year Built2024
Living Area3 039 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Building Value$462 265
Just (Market) Value$507 265
Assessed Value$507 265
Exemptions-$50 722
Taxable Value$482 265
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $536 500 03
1 de febrero de 2024 $347 700 37