2231 KENT RD

DELTONA, Florida 32738 · Volusia County · Parcel 813074580130

$43 090
Assessed Value
$218 641
Market Value
Annual Tax
$18 090
Taxable Value
Ownership
OwnerORANSKY JEFFREY L
Mailing Address2231 KENT RD DELTONA FL 32738
Property Details
Year Built1974
Living Area1 310 sq ft
Lot Size8 250 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 380
Just (Market) Value$218 641
Assessed Value$43 090
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 090