2156 BIG BEND AVE

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 801440000270

$308 486
Assessed Value
$308 486
Market Value
Annual Tax
$283 486
Taxable Value
Ownership
OwnerADDIS MICHAEL KEENAN
Mailing Address2156 BIG BEND AVE ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built2024
Living Area1 612 sq ft
Lot Size4 400 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$252 486
Just (Market) Value$308 486
Assessed Value$308 486
Exemptions-$50 722
Taxable Value$283 486
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $360 000 01