191 RIVER FRONT WAY

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 853819000640

$248 770
Assessed Value
$248 770
Market Value
Annual Tax
$248 770
Taxable Value
Ownership
OwnerCOX WILLIAM KYLE
Mailing Address2060 BLUE FISH PL GENEVA FL 32732
Property Details
Year Built2024
Living Area1 497 sq ft
Lot Size3 532 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Building Value$210 770
Just (Market) Value$248 770
Assessed Value$248 770
Taxable Value$248 770
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $298 000 01