1845 SPRINGHEAD DR

ENTERPRISE, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 910402000282

$646 849
Assessed Value
$646 849
Market Value
Annual Tax
$621 849
Taxable Value
Ownership
OwnerGALLOTTO JASON
Mailing Address1845 SPRINGHEAD DR ENTERPRISE FL 32725
Property Details
Year Built2024
Living Area3 097 sq ft
Lot Size108 900 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$74 800
Building Value$572 049
Just (Market) Value$646 849
Assessed Value$646 849
Exemptions-$50 722
Taxable Value$621 849