1774 JOYNER DR

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813053130010

$329 648
Assessed Value
$329 648
Market Value
Annual Tax
$329 648
Taxable Value
Ownership
OwnerVELASCO CRISOFORO CARMEN
Mailing Address1774 JOYNER DR DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built2024
Living Area1 836 sq ft
Lot Size11 960 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$58 252
Building Value$271 396
Just (Market) Value$329 648
Assessed Value$329 648
Taxable Value$329 648
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $370 000 01