1725 OASIS AVE

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813072190150

$39 830
Assessed Value
$145 492
Market Value
Annual Tax
$14 830
Taxable Value
Ownership
OwnerSLACK ROBERT JR
Mailing Address1725 OASIS AVE DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1968
Living Area766 sq ft
Lot Size9 660 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 578
Building Value$1 573
Just (Market) Value$145 492
Assessed Value$39 830
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 830