169 CEDAR AVE

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 801502000650

$36 032
Assessed Value
$132 229
Market Value
Annual Tax
$11 032
Taxable Value
Ownership
OwnerHEGGAN DIANA J
Mailing Address169 CEDAR AVE ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built1955
Living Area705 sq ft
Lot Size10 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$46 778
Just (Market) Value$132 229
Assessed Value$36 032
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 032