165 MAPLE DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900801050170

$40 322
Assessed Value
$196 608
Market Value
Annual Tax
$15 322
Taxable Value
Ownership
OwnerVOLKEMA DAWN
Mailing Address165 MAPLE DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1985
Living Area1 405 sq ft
Lot Size4 840 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$68 750
Just (Market) Value$196 608
Assessed Value$40 322
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 322