1520 E GRAVES AVE

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 801200000370

$112 284
Assessed Value
$120 705
Market Value
Annual Tax
$90 529
Taxable Value
Ownership
OwnerLANCASTER DANIELLE LEI
Mailing Address1520 E GRAVES AVE ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built1960
Living Area1 612 sq ft
Lot Size10 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 024
Just (Market) Value$120 705
Assessed Value$112 284
Exemptions-$21 755
Taxable Value$90 529