140 BEACON LIGHT RD

OAK HILL, Florida 32759 · Volusia County · Parcel 940100000070

$36 002
Assessed Value
$119 995
Market Value
Annual Tax
$11 002
Taxable Value
Ownership
OwnerCARUSO SALVATORE
Mailing Address140 BEACON LIGHT RD OAK HILL FL 32759
Property Details
Year Built1978
Living Area672 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$53 000
Just (Market) Value$119 995
Assessed Value$36 002
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 002