135 WEST LOOP

OAK HILL, Florida 32759 · Volusia County · Parcel 950600010980

$80 976
Assessed Value
$158 056
Market Value
Annual Tax
$55 976
Taxable Value
Ownership
OwnerSTEPHANS LARRY C
Mailing AddressPO BOX 706 OAK HILL FL 32759
Property Details
Year Built2024
Living Area765 sq ft
Lot Size10 350 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$34 484
Building Value$123 572
Just (Market) Value$158 056
Assessed Value$80 976
Exemptions-$80 976
Taxable Value$55 976
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $100 11