135 MAY ST

ORANGE CITY, Florida 32763 · Volusia County · Parcel 800317010100

$29 189
Assessed Value
$87 674
Market Value
Annual Tax
$4 189
Taxable Value
Ownership
OwnerONEILL KEVIN J
Mailing Address135 W MAY ST ORANGE CITY FL 32763
Property Details
Year Built1950
Living Area384 sq ft
Lot Size5 400 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$22 320
Just (Market) Value$87 674
Assessed Value$29 189
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 189