134 PINE TREE DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900801030300

$36 767
Assessed Value
$184 080
Market Value
Annual Tax
$11 767
Taxable Value
Ownership
OwnerSHIMP DEAN T
Mailing Address134 PINE TREE DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1984
Living Area1 288 sq ft
Lot Size4 750 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$64 375
Just (Market) Value$184 080
Assessed Value$36 767
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 767
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $100 11