133 PINE TREE DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900801040090

$30 952
Assessed Value
$150 061
Market Value
Annual Tax
$5 952
Taxable Value
Ownership
OwnerCOCHRANE STEVE
Mailing Address133 PINE TREE DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1980
Living Area864 sq ft
Lot Size4 400 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$62 500
Just (Market) Value$150 061
Assessed Value$30 952
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 952