133 CYPRESS DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900801020090

$37 433
Assessed Value
$146 180
Market Value
Annual Tax
$12 433
Taxable Value
Ownership
OwnerHARRELL ROBERT W
Mailing Address133 CYPRESS DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1984
Living Area768 sq ft
Lot Size4 250 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$61 875
Just (Market) Value$146 180
Assessed Value$37 433
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 433
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11