126 ARTHUR AVE

EDGEWATER, Florida 32141 · Volusia County · Parcel 840242060100

$42 758
Assessed Value
$55 034
Market Value
Annual Tax
$27 517
Taxable Value
Ownership
OwnerWESSELDINE WILLIAM J
Mailing Address126 ARTHUR AVE EDGEWATER FL 32141
Property Details
Year Built1976
Living Area504 sq ft
Lot Size7 000 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$25 750
Just (Market) Value$55 034
Assessed Value$42 758
Exemptions-$15 241
Taxable Value$27 517