118 MAPLE DR

DEBARY, Florida 32713 · Volusia County · Parcel 900801040340

$36 516
Assessed Value
$148 065
Market Value
Annual Tax
$11 516
Taxable Value
Ownership
OwnerWEIDEMILLER LUKE C SR
Mailing Address118 MAPLE DR DEBARY FL 32713
Property Details
Year Built1972
Living Area1 056 sq ft
Lot Size4 400 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$62 500
Just (Market) Value$148 065
Assessed Value$36 516
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 516