1170 E PAGE DR

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813055230080

$153 636
Assessed Value
$207 486
Market Value
Annual Tax
$136 941
Taxable Value
Ownership
OwnerMILLER MARK V EST
Mailing Address1170 E PAGE DR DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1967
Living Area1 504 sq ft
Lot Size9 075 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 700
Just (Market) Value$207 486
Assessed Value$153 636
Exemptions-$16 695
Taxable Value$136 941