1126 OUTLOOK DR

DELTONA, Florida 32725 · Volusia County · Parcel 813027080140

$39 142
Assessed Value
$110 996
Market Value
Annual Tax
$14 142
Taxable Value
Ownership
OwnerBENKE THERESA M
Mailing Address1126 OUTLOOK DR DELTONA FL 32725
Property Details
Year Built1984
Living Area978 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$53 312
Just (Market) Value$110 996
Assessed Value$39 142
Exemptions-$53 284
Taxable Value$14 142