1076 STEVENS ST

LAKE HELEN, Florida 32744 · Volusia County · Parcel 810506030030

$44 734
Assessed Value
$185 797
Market Value
Annual Tax
$19 734
Taxable Value
Ownership
OwnerBENJAMIN DAVID R
Mailing AddressPO BOX 118 CASSADAGA FL 32706
Property Details
Year Built1932
Living Area2 064 sq ft
Lot Size16 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$53 884
Just (Market) Value$185 797
Assessed Value$44 734
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 734