1024 FLYING M CT

EDGEWATER, Florida 32132 · Volusia County · Parcel 743211000180

$812 337
Assessed Value
$944 724
Market Value
Annual Tax
$787 337
Taxable Value
Ownership
OwnerALDRIDGE KIMBERLY MANTEL
Mailing Address1024 FLYING M CT EDGEWATER FL 32132
Property Details
Year Built2024
Living Area3 016 sq ft
Lot Size37 848 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$140 000
Building Value$804 724
Just (Market) Value$944 724
Assessed Value$812 337
Exemptions-$50 722
Taxable Value$787 337