8620 CHESEBRO AVE

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0995181813

$272 500
Assessed Value
$272 500
Market Value
Annual Tax
$272 500
Taxable Value
Ownership
OwnerINVITATION HOMES 7 LP
Mailing AddressPO BOX 803467 DALLAS TX 75380
Property Details
Year Built2024
Living Area1 970 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 100
Building Value$239 400
Just (Market) Value$272 500
Assessed Value$272 500
Taxable Value$272 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $326 500 01