8288 MAUREEN AVE

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0997000722

$39 156
Assessed Value
$123 300
Market Value
Annual Tax
$14 156
Taxable Value
Ownership
OwnerWARREN DOROTHY K
Mailing Address8288 MAUREEN AVE NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1959
Living Area986 sq ft
Lot Size9 375 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 600
Just (Market) Value$123 300
Assessed Value$39 156
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 156
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $100 11