8198 LASKIN AVE

NORTH PORT, Florida 34291 · Sarasota County · Parcel 0950135510

$271 200
Assessed Value
$271 200
Market Value
Annual Tax
$246 200
Taxable Value
Ownership
OwnerKIEHL MICHAEL H
Mailing Address8198 LASKIN AVE NORTH PORT FL 34291
Property Details
Year Built2024
Living Area1 842 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 300
Building Value$253 900
Just (Market) Value$271 200
Assessed Value$271 200
Exemptions-$50 722
Taxable Value$246 200
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $310 900 01