8161 CRISTOBAL AVE

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0996191007

$28 303
Assessed Value
$107 300
Market Value
Annual Tax
$3 303
Taxable Value
Ownership
OwnerVELLA JOHN J
Mailing Address8161 CRISTOBAL AVE NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1965
Living Area827 sq ft
Lot Size6 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$39 300
Just (Market) Value$107 300
Assessed Value$28 303
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 303