725 REDBUD CT

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0851160111

$406 400
Assessed Value
$406 400
Market Value
Annual Tax
$406 400
Taxable Value
Ownership
OwnerPARK FOREST INVESTMENTS LLC
Mailing AddressPO BOX 1597 KENNESAW GA 30156
Property Details
Year Built2024
Living Area2 277 sq ft
Lot Size7 543 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$94 400
Building Value$312 000
Just (Market) Value$406 400
Assessed Value$406 400
Taxable Value$406 400