6752 DENNISON AVE

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0976264631

$47 683
Assessed Value
$159 200
Market Value
Annual Tax
$22 683
Taxable Value
Ownership
OwnerSHARKEY TRUST
Mailing Address6752 DENNISON AVE NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1979
Living Area1 280 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$32 000
Just (Market) Value$159 200
Assessed Value$47 683
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 683