656 LOS ALTOS

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 0791061363

$172 900
Assessed Value
$172 900
Market Value
Annual Tax
$172 900
Taxable Value
Ownership
OwnerNEWTON TIMOTHY S
Mailing Address2374 EAGLE HARBOR WATERPORT RD ALBION NY 14411
Property Details
Year Built2024
Living Area1 345 sq ft
Lot Size5 269 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$2 400
Building Value$170 500
Just (Market) Value$172 900
Assessed Value$172 900
Taxable Value$172 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $150 000 01