620 SPRUCE ST

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0854050091

$35 962
Assessed Value
$120 200
Market Value
Annual Tax
$10 962
Taxable Value
Ownership
OwnerREED CAROL A
Mailing Address620 SPRUCE ST ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built1957
Living Area717 sq ft
Lot Size6 406 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$36 800
Just (Market) Value$120 200
Assessed Value$35 962
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 962