611 EDWARDS ST

ENGLEWOOD, Florida 34223 · Sarasota County · Parcel 0495120041

$136 108
Assessed Value
$189 400
Market Value
Annual Tax
$111 108
Taxable Value
Ownership
OwnerROTH SHIRLEY J
Mailing Address611 EDWARDS ST ENGLEWOOD FL 34223
Property Details
Year Built1979
Living Area1 029 sq ft
Lot Size13 604 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 500
Just (Market) Value$189 400
Assessed Value$136 108
Exemptions-$25 000
Taxable Value$111 108