5917 KOVNER LN

NORTH PORT, Florida 34291 · Sarasota County · Parcel 0949139502

$158 150
Assessed Value
$234 900
Market Value
Annual Tax
$133 150
Taxable Value
Ownership
OwnerWATERS SUSAN M
Mailing Address5917 KOVNER LN NORTH PORT FL 34291
Property Details
Year Built2001
Living Area1 633 sq ft
Lot Size37 460 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$54 500
Just (Market) Value$234 900
Assessed Value$158 150
Exemptions-$25 000
Taxable Value$133 150
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $100 11