5902 BRICKELL DR

NORTH PORT, Florida 34286 · Sarasota County · Parcel 1004018613

$286 700
Assessed Value
$286 700
Market Value
Annual Tax
$256 700
Taxable Value
Ownership
OwnerVAZQUEZ JOSE MANUEL
Mailing Address5902 BRICKELL DR NORTH PORT FL 34286
Property Details
Year Built2024
Living Area1 987 sq ft
Lot Size9 866 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 200
Building Value$267 500
Just (Market) Value$286 700
Assessed Value$286 700
Exemptions-$50 722
Taxable Value$256 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $360 000 01