5820 SPEARMAN CIR

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 1000249604

$48 712
Assessed Value
$147 800
Market Value
Annual Tax
$23 712
Taxable Value
Ownership
OwnerONEIL SEAN M (E LIFE EST)
Mailing Address5820 SPEARMAN CIR NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1983
Living Area1 055 sq ft
Lot Size11 364 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$44 500
Just (Market) Value$147 800
Assessed Value$48 712
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 712
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $100 11