5719 BAKER RD

NORTH PORT, Florida 34288 · Sarasota County · Parcel 1133207211

$298 000
Assessed Value
$298 000
Market Value
Annual Tax
$298 000
Taxable Value
Ownership
OwnerSHORTS THOMAS CLYDE
Mailing Address5719 BAKER RD NORTH PORT FL 34288
Property Details
Year Built2024
Living Area2 322 sq ft
Lot Size10 640 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$13 500
Building Value$284 500
Just (Market) Value$298 000
Assessed Value$298 000
Taxable Value$298 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $412 000 01