5655 HALE RD

VENICE, Florida 34293 · Sarasota County · Parcel 0472130039

$333 800
Assessed Value
$333 800
Market Value
Annual Tax
$333 800
Taxable Value
Ownership
OwnerADAMS HOMES OF NORTHWEST FLORI
Mailing Address100 W GARDEN ST UNIT 2 PENSACOLA FL 32502
Property Details
Year Built2024
Living Area1 676 sq ft
Lot Size8 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 200
Building Value$274 600
Just (Market) Value$333 800
Assessed Value$333 800
Taxable Value$333 800