5550 GABO RD

NORTH PORT, Florida 34287 · Sarasota County · Parcel 1000249913

$41 413
Assessed Value
$145 100
Market Value
Annual Tax
$16 413
Taxable Value
Ownership
OwnerJOHNSTON JENNIFER L
Mailing Address5550 GABO RD NORTH PORT FL 34287
Property Details
Year Built1981
Living Area1 070 sq ft
Lot Size10 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 100
Just (Market) Value$145 100
Assessed Value$41 413
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 413